9. mája, Sabinov

Adresa

Čo je to anhydritový poter?

Anhydritové potery

Anhydritové liate potery stav-eu

Anhydritové potery, často označované aj ako anhydritové podlahové potery, predstavujú moderné a efektívne riešenie pre podlahové konštrukcie. Tieto potery získavajú čoraz väčšiu popularitu v stavebníctve vďaka svojim unikátnym vlastnostiam a jednoduchému použitiu.

Čo sú to anhydritové potery?

Anhydritové potery sú druhom samonivelačného poteru, ktorý je založený na sírane vápenatom (CaSO4), známejšom ako anhydrit. Na rozdiel od tradičných cementových poterov, anhydritové potery využívajú ako spojivo síran vápenatý, čo im poskytuje jedinečné technické a mechanické vlastnosti.

Zloženie anhydritových poterov

Hlavnou zložkou anhydritových poterov je anhydrit, prírodný minerál, ktorý sa bežne vyskytuje v usadených horninách. Okrem anhydritu obsahujú tieto potery aj prísady, ktoré zlepšujú ich vlastnosti, ako napríklad plastifikátory a rôzne aditíva na optimalizáciu procesu tvrdnutia a spracovateľnosti.

Proces aplikácie anhydritových poterov

Aplikácia anhydritových poterov je pomerne jednoduchá a rýchla. Po zmiešaní suchých zložiek s vodou sa vytvorí homogénna zmes, ktorá sa následne aplikuje na pripravený podklad. Vďaka svojej tekutosti sa poter samonivelačne rozleje a vytvorí rovný povrch bez potreby dodatočného vyrovnávania.

Kde sa používajú anhydritové potery?

Anhydritové potery sa používajú v širokej škále stavebných projektov, od rezidenčných až po komerčné budovy. Sú vhodné pre použitie na rôzne typy podkladov, vrátane betónu, izolácie a dokonca aj podlahového vykurovania. Ich všestrannosť ich robí ideálnym riešením pre novostavby aj rekonštrukcie.

Údržba a starostlivosť o anhydritové potery

Starostlivosť o anhydritové potery je minimálna. Po ich aplikácii je dôležité zabezpečiť vhodné podmienky na sušenie, aby sa dosiahla optimálna tvrdosť a pevnosť. Pravidelné kontrolovanie vlhkosti a dodržiavanie pokynov výrobcu zabezpečí dlhú životnosť a spoľahlivosť poteru.

Anhydritové potery predstavujú inovatívne riešenie pre moderné stavebníctvo. Ich unikátne zloženie a jednoduchá aplikácia ich robia ideálnou voľbou pre rôzne typy stavebných projektov. Ak hľadáte spoľahlivý a efektívny poter pre vašu podlahu, anhydritové potery sú určite možnosť, ktorú by ste mali zvážiť. V prípade záujmu o anhydritový poter nás neváhajte kontaktovať.

Neváhajte nás kontaktovať pre vypracovanie cenovej ponuky úplne ZDARMA

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Súhlas s ochranou osobných údajov

Máte nejaké otázky?

Neváhajte nás kontaktovať a radi vám na ne zodpovieme.